Festival Autumnal de Limbă și Literatură

În luna noiembrie 2018 a avut loc prima ediție a festivalului-concurs F.A.L.L. – Festival Autumnal de Limbă și Literatură, jud. Suceava. Sub îndrumarea d-nei diriginte, prof. de limba română Dubacs Sonia Liana, trei eleve din clasa a VI-a A au participat la secțiunea ”Creație artistică-Eseuri” cu lucrările:                                                                                       „Emoție de toamnă”/ Bobotan Maria-Ioana,                                                                                „Complementaritate romantică” /Șipoș Andreea-Antonia și                                               „Zâna Toamnă” /Șumălan Briana-Maria.

Participarea n-ar fi fost completă fără o creație literară a coordonatorului:                      „Melancolie de toamnă….” / prof. Dubacs Sonia Liana.

Puteți citi mai jos textul integral al acestor lucrări.

Emoție de toamnă

Complementaritate tomnatică

Zâna toamnă

Melancolie de toamnă

Brîndușa Chira

Acest articol a fost publicat în VOCEA ELEVILOR. Salvează legătura permanentă.