Grija pentru prezent și viitor – obiectiv final

În noiembrie 2016, elevii Liceului Tehnologic Nr.1 Suplacu de Barcău au lansat o provocare comunității din localitatea noastră, îndemnând membrii comunității să se implice activ în reciclarea selectivă a deșeurilor și să contribuie activ la îmbunătățirea mediul educațional,  banii rezultați din vânzarea deșeurilor ajutând  la achiziționarea de mobilier  pentru sălile de clasă din cadrul liceului.
Acum,în martie 2017, elevii clasei a VII-a B, câștigătoare a proiectului cu 5682 kg. de deșeuri adunate,  se pot bucura de noul mobilier câștigat datorită implicării lor. Le mulțumim încă o dată micilor voluntari ! 

Acest articol a fost publicat în DIN VIAȚA ELEVILOR. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *