Grija pentru prezent și viitor- premierea concursurilor

Moș Nicolae ne-a adus o zi plină de diplome, premii, dulciuri și veselie ! Proiectul ecologic ”Grija pentru prezent și viitor”, susţinut de OMV Petrom în parteneriat cu Liceul Tehnologic nr. 1 – Asociaţia părinţilor şi profesorilor „Proeducaţie”, Suplacu de Barcău și-a desemnat câștigătdsc_0069orii. Au fost premiate cele mai reușite desene tematice, cele mai ingenioase obiecte  și cele mai originale ținute confecționate din materiale reciclabile. La finalul proiectului, elevii școlii au reușit să adune  8058 kg. de hârtie, 7245 kg. de sticlă, 3514 kg. de peturi și 21 kg. de aluminiu, deci un total de 18.838 kg. de deșeuri. Cea mai harnică clasă și care merită felicitările noastre, este clasa VII B care a adunat 5682 kg de deșeuri. Felicităm  toți elevii și profesorii școlii pentru implicarea și interesul manifestat în sprijinul acestui proiect!

Chira Brîndușa

POZE ACTIVITATE:                                                                                  http://www.digicamsoft.com/23/Premiere_20proiect_20ecologie_20Petrom/

 

Acest articol a fost publicat în DIN VIAȚA ELEVILOR. Salvează legătura permanentă.