Un elev talentat și un profesor dedicat

Pentru a treia oară consecutiv, Gal Roland, elev  în clasa a XII-a A, la Liceul tehnologic Nr.1 Suplacu de Barcău, nu dezamăgește. Ca și în ultimii doi ani, a participat și acDSC_0212um la faza națională a Olimpiadei de matematică pentru liceele tehnologice ”Adolf Heimovici” , de unde a adus o mențiune. El a făcut ca numele liceului nostru să se audă pe podiumul de premiere și să devină cunoscut în anumite cercuri. Mai mult, a reușit să demonstreze că  și la țară, nu doar la oraș există atât elevi talentați cât și profesori dedicați. În acest context, nu putem omite numele doamnei profesoare Molnar Marta, care l-a pregătit pe Roland la matematică,  în toți anii de liceu.  Ambii, elev și profesor, merită aprecierile noastre călduroase  pentru realizările lor. Felicitări!

Acest articol a fost publicat în DIVERSE. Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la Un elev talentat și un profesor dedicat

  1. HENRY BARAR spune:

    Molnar Marta RULLLLZ!

Comentariile sunt închise.